İbrahim Saraçoğlu Astım
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İbrahim Saraçoğlu Astım

İbrahim Saraçoğlu astım, Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu uzun zaman alan çalışma sonunda alerji astımın bitkisel tedavi yöntemini bulmuştur. Keçiboynuzunun nefes darlığını engellediğini ve keçiboynuzu üzerinde yaptığı denemeler ile astım, bronşit hastalıklarına iyi geldiğini görmüştür.

Astım hastalığı, dünyada ortalama 300 milyon kişiyi etkilediği ciddi bir hastalık olup, ülkemizde yapılan araştırmalar da 100 kişiden 7 kişide görülmektedir. Astım hastalığı soluk borusunun aşırı duyarlı olmasıdır. Soluduğumuz havayı akciğere ulaştıran soluk borusu mukoza tabakası ile kaplıdır. Gün içerisinde nefes aldıkça vücut için yabancı maddelere temas edebilmektedir. Bilhassa alerjisi olan insanların bu yabancı maddelere hassasiyet artar ve fazla tepki verir. Bu tepki sonrası soluk borusu kasları kasılır, kasıldıkça salgı salınımını artırır. Neticesinde soluk borusu daralır ve nefes almayı güçleştirir. Bunun sonucunda astım belirtilerini bize vermeye başlar. Astım başlıca belirtileri öksürük, hırıltı, nefes darlığı ve karın ağrısı gibi rahatsızlıklar meydana gelmektedir.

Bilim adamları uzun yıllardır tıbbi tedavilerin yanında bitkisel takviyelerle vücudumuza yararlı olan bitkileri araştırmaktadırlar. Bu bitkisel tedavilerinden bir tanesi ise İbrahim Saraçoğlu astım bronşit tedavisi için keşfettiği Keçiboynuzudur.

İbrahim Saraçoğlu Astım Keçiboynuzu Kürü

7-8 adet koyu kahverengi olmasına dikkat ederek orta boy keçiboynuzu alıyoruz. Keçi boynuzunu soğuk su ile yıkayın ve çok küçük tanelere ayırın. Başka bir tencerede 500 ml suyu kaynatın. Kaynayan suya küçük tanelere ayırdığınız keçiboynuzlarını suya atıp yaklaşık bir 10 dakika daha kaynatın. Süre dolduğunda ocaktan alıp soğumaya bırakın. Soğuyunca keçiboynuzu suyunu ağzını kapatabilecek cam bur şişeye süzerek doldurunuz. Bu suyu buzdolabında üç gün hiç açmadan bekletiyoruz. Astım için keçiboynuzu kürünü hazırladık. Şimdi ise uygulanışı önemli. Yetişkinler her kahvaltı öncesi ve akşam yemeğinden önce 1 çay bardağı içmelidirler. Çocuklar ise astım varsa sabah kahvaltıdan önce 1 çay bardağı içebilirler. Bu şekilde 20 gün boyunca aralık vermeden sürekli devam edilmelidir. 15 gün sonunda tadı yakalamak için dileğinize bağlı olarak bal ekleyebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Astım Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İbrahim Saraçoğlu Astım

İbrahim Saraçoğlu Astım

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Gizli Astım Belirtileri ve Tedavisi

Gizli Astım Belirtileri ve Tedavisi

Alerjik Astım İlaçları Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Alerjik Astım İlaçları Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Astım İlaçları Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Astım İlaçları Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Astım Testi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Astım Testi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Astım Belirtileri ve Tedavisi

Astım Belirtileri ve Tedavisi