Astım Hırıltısı Nasıl Geçer?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Astım Hırıltısı Nasıl Geçer?

Astım hırıltısı nasıl geçer, Astım solunum yolları hastalığıdır. Astımın tedavi şekli vardır. Astım hastası kişinin rahatlatılması için hastalığa göre belirli ilaçlar verilir. Astım hastası kişide hırıltı oluşur, nefes darlığı vardır. Astım hastası olan kişiler tozlu ve kirli ortamlardan, sigara içilen ortamlardan uzak durmalıdır. Doktorun vermiş olduğu ilaçları zamanında kullanmalıdırlar. Astım hastalığında kişide hırıltı olur.

Bu astım hırıltısı nasıl geçer, bitkisel çözümler varmı?
  • Zencefil, astım hırıltısının geçmesi için en iyi çözümlerden birisidir. Hırıltının yanında aynı zamanda nefes darlığını da ortadan kaldırır. Zencefil suyu, bal ve nar suyu eşit miktarda karıştırılır. Düzenli olarak günde 2-3 kez 1 yemek kaşığı kadar alınır.
  • Karambol tohumları, hırıltıların geçmesi için kullanılan en önemli bitkisel üründür. Astım için çok önemlidir ve solunum yollarını da açmaktadır. Suyun içerisine 1 çay kaşığı karambol tohumu atılır ve kaynatılır. Kaynarken çıkan buhar teneffüs edilerek hırıltı ortadan kalkar. Bunun yanında karambol tohumu bir pamuklu beze sarılır ve göğüs bölgesine uygulanır. Biraz bekletilir be bu uygulama her gün düzenli olarak yapılır.
  • İncir, astım hastalarına çok önerilir. Solunum yolları hastalıklarına da çok iyi gelmektedir. Bir suyun içerisine 2-3 adet incir koyulur ve bir gece bekletilir. Bekleyen incir ertesi gün ezilir ve suyu içilir. Birkaç ay bu şekilde yapılarak astım hırıltısından kurtulmak mümkündür.
  • Hardal yağı, solunum yollarını temizler ve astıma da astım hırıltısına da çok iyi gelmektedir. Bir miktar hardal yağı ile bir miktar kafur karıştırılarak, ısıtılır. Karışım göğüs bölgesine sürülür ve masaj yapılarak yedirilir. Günde birkaç kez yapılmalıdır.
  • Bal, anti bakteriyel özelliği olduğundan dolayı bakterileri öldürerek boğazı yumuşatır. Bunun yanında astım hırıltısına da iyi gelmektedir. Bir bardak su içerisine bir miktar bal eklenir ve günlük düzenli olarak 3 kez tüketilir.
  • Limon suyu, astım hırıltısının kısa sürede ortadan kalkmasına yardımcı olur. İçerisinde bulunan C vitamini bağışıklığı arttırır. Bir bardağın içerisine limon suyu sıkılır ve üzerine su eklenir. Her gün düzenli olarak içilir.
  • Soğan, astım hırıltısı için ve öksürük için önemlidir. Soğan ezilir ve çiğ olarak günlük olarak tüketilir.
  • Sarımsak, yemeklerde ve salatalarda tüketilebilir. Bir bardak suyun içerisine ezilmiş sarımsak konulur. Su ılık olmalıdır. Biraz bekletilir ve daha sonra süzülür. Süzüldükten sonra tüketilir. Astım hırıltısına iyi gelir.
  • Meyve ve sebze tüketimi, mineral, vitaminler ve yağ asitlerinin zenginliğinden dolayı taze meyve sebze solunum yolları ve astım hırıltılarına iyi gelmektedir.

Astım Hırıltısı Nasıl Geçer Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Astım Bronşite Ne İyi Gelir?

Astım Bronşite Ne İyi Gelir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Astım Başlangıcı Belirtileri ve Tedavisi

Astım Başlangıcı Belirtileri ve Tedavisi

Astım Krizi Belirtileri ve Tedavisi

Astım Krizi Belirtileri ve Tedavisi

Gizli Astım Belirtileri ve Tedavisi

Gizli Astım Belirtileri ve Tedavisi

Astım Krizi Belirtileri Nelerdir?

Astım Krizi Belirtileri Nelerdir?

Çocuklarda Astım Belirtileri ve Tedavisi

Çocuklarda Astım Belirtileri ve Tedavisi